Nvidia je s přípravou OpenCL rozhraní pro své karty nejdále, čemuž se při jejích zkušenostech se zaváděním CUDA nelze divit a snaží se s předstihem připravit na nové DX 11.
Přesto mám ze zprávy pocit, že všechno dělá nějak špatně a hůř než AMD, Intel a další, ktří zatím s ničím takovým nepřišli.
Proč to?
Odpovědět0 0
Herkis
|
22.4.20098:43
On totiž ten autor vůbec neví, co to CUDA je. Ještě nezjistil, že zkratkou CUDA Nvidia označuje architekturu (to je to A) a ne jen rozšíření jazyka C. Až to zjistí, tak mu ta věta v originále (která mimochodem není na uvedeném odkazu a je taky trochu jinak) - "...is a perfect complement to OpenCL..." bude dávat smysl, a třeba i pochopí, že ten perfektní doplněk není CUDA jako taková, ale její vývojová prostředí, která jsou v originále vyjmenovaná. Pak se možná dočkáme, že napíše skutečnou zprávičku a ne zkreslený výmysl.
Odpovědět0 0
Koukám, že čtete mezi řádky něco, co jsem vůbec nechtěl napsat. Osobně nemám vůbec nic proti firmě NVIDIA a je mi srdečně jedno, jestli bude úspěšnější ona, nebo ATI.
A co se týče oné CUDA, pak přiznávám, že má poznávka mohla znít trošku nesnášenlivě. To proto, že NVIDIA ji doslova cpe do každé tiskovky a už to popravdě dávno začalo být únavné. To ovšem nic nemění na tom, že má v této oblasti před konkurencí jistý náskok.
Odpovědět0 0
Herkis
|
22.4.200911:32
Odpovědět0 0
Chápu, že marketingově laděné prezentace jsou někdy únavné svou jednostranností, ale od toho je redaktor odborník, aby tyto zbytečnosti odfiltroval.
Nvidia pro rozvoj GPGPU dělá opravdu hodně, ostatně je to jedna z možností, jak minimalizovat dopad skutečnosti, že nemají vlastní CPU. Ovšem jejich podpora vývojářům jak pro CUDA, tak pro PhysX a nakonec i pro grafické enginy her je obrovská. Takže mě občas zaráží jak málo to lidi z branže oceňují.
Odpovědět0 0
To je koneckonců nanejvýš v jejich zájmu, aby podporovali co nejvíce aplikací a poskytovali spolupráci vývojářům. NVIDIA, která vlastní "pouze" GPU technologie, když teda vezmeme v úvahu, že ji může Intel a AMD z byznysu čipových sad snadno vyšoupnout, jak se ostatně právě Intel nyní snaží, se nyní musí snažit o místo na slunci. Za chvíli tu budeme mít procesory s grafickými jádry, vzrůstá obliba nevýkonných netbooků a PC směřují k čím dál větší integraci komponent do jednoho čipu. Tak to alespoň osobně vidím.
Odpovědět0 0
Souhlas, situace na trhu GK se bude ještě přistřovat. To ovšem na tom, že Nvidia podporuje obecně vývoj v celém oboru GPGPU nic nemění, pouze vysvětluje částečně jejich motivaci.
Odpovědět0 0